Strona główna

Najbliższe wydarzenia

Reklama

Kto jest Online

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Aktualności
Warsztaty Naukowe "Wpływ działań WPR na organizację oraz efekty produkcyjne i ekonomiczne przedsiębiorstw rolnych.." Drukuj Email

05.02.16 W dniach 03-04 lutego 2016 roku w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach odbyły się warsztaty naukowe pt. „Wpływ działań WPR na organizację oraz efekty produkcyjne i ekonomiczne przedsiębiorstw rolnych o różnych kierunkach specjalizacji”

Więcej…
 
Program wieloletni szansą i wyzwaniem dla IUNG-PIB Drukuj Email

26.01.16 W ostatnim okresie w prasie kilkakrotnie pisano o programie wieloletnim IUNG-PIB z obawą ale i nadzieją. Obawa wynikała z faktu, że środki przyznawane na realizację programu wieloletniego stanowią znaczące źródło finansowania działalności Instytutu. Ich brak może powodować przykre konsekwencje. Z drugiej strony program wieloletni jest wyznacznikiem służebnej roli Instytutu wobec wsi i rolnictwa. Program wieloletni ma bowiem wymiar praktyczny. Jest to niezwykle ważne z uwagi na kierunki i dynamikę zmian w sektorze rolnym. więcej w artykule na powyższy temat...

 
Nowy program wieloletni IUNG-PIB PDF Drukuj Email

04.01.16 Z radością informujemy, że działania MRiRW oraz IUNG-PIB dotyczące ustanowienia nowego programu wieloletniego zakończyły się sukcesem. Program ten jest wyzwaniem dla społeczności Instytutu, ale stwarza jednocześnie możliwości wielokierunkowej współpracy z doradztwem i praktyką.
Rada Ministrów Uchwałą nr 223/2015 z dnia 15 grudnia 2015 r. ustanowiła program wieloletni pn. „Wspieranie działań w zakresie ochrony i racjonalnego wykorzystania rolniczej przestrzeni produkcyjnej w Polsce oraz kształtowania jakości surowców roślinnych”, przewidziany do realizacji w latach 2016-2020.
Program składa się z 16 zadań, pogrupowanych według 2 obszarów.
Obszar I Wykorzystanie i ochrona rolniczej przestrzeni produkcyjnej Polski z uwzględnieniem zasad WPR (9 zadań); Obszar II Wspieranie postępu technologicznego i innowacyjności produkcji roślinnej w Polsce (7 zadań).

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 następna > ostatnia >>

Strona 22 z 22